O nás

…a niečo z histórie

„Milí hostia, priatelia, súdružky, súdruhovia, vodiči, spolujazdci, potápači, vodníci a podvodníci, miestni aj cezpoľní.

Vítame Vás všetkých v našej novej reštaurácií POSSESSIO. Nová ako sa to vezme. Budova bola skolaudovaná pred 85 rokmi v roku pána 1936. A bolo tu už všeličo. Výroba alkoholu, sklad nápojov, cukráreň, pub. Trošku sme to tu však zrekonštruovali a premenili do dnešnej podoby a zriadili tu reštauráciu. Veríme, že sa Vám u nás bude páčiť, že Vám bude chutiť, že sa Vám na našich stoličkách bude dobre sedieť, a že sa k nám budete vracať za novými zážitkami – nielen kulinárskymi.

Urobíme Vám rodinnú oslavu, alebo oslavu čohokoľvek. Svadbu ako aj oslavu rozchodu. Firemnú konferenciu, rauty a iné roztopaše. Nebudeme sa brániť ani volebným kortešačkám, pitkám a obžerstvám pri ktorých sa budú ťahať medové motúzy popod fúzy a sľubovať všeličo známym, neznámym, blízkym atď. Môžte k nám pozvať svoju milú, svojho milého a zaľúbene povečerať a popri tom na seba hanblivo žmurkať. Vytvoríme Vám k tomu aj trošku romantiky tak aby neutrpela nikoho galantnosť.

Pripravíme pre Vás akciu presne podľa Vašich predstáv. Od návrhu slávnostného menu, cez zaistenie inventáru, dekorácie stolov, zaistenie personálu atď. Samozrejme aj formou cateringu.

Pri našej reštaurácii máte možnosť parkovania, kde môžete zaparkovať svojho koňa, kočiar, tátoša, bicykel, korčule, skateboard – proste čokoľvek.

Ešte Vám chceme ozrejmiť názov reštaurácie, ktorý je ,,POSSESSIO“.

Čadca od začiatkov poznáme ako poddanskú dedinu a toto označenie sa počas jej existencie až do udelenia výsad prakticky nezmenilo. V roku 1554 je uvedená latinským výrazom possessio Czacza. Ten bol použitý aj napr. v roku 1567, aj v urbári budatínskeho panstva z roku 1572.

P.S. Pre nedočkavcov. V našej kuchyni pre Vás varí kuchárka, ktorá je veľmi pracovitá, ale aj napriek tomu sa môže niekedy stať, že na objednané dobroty budete chvíľočku čakať. Nepleťte si, prosím, našu kuchárku so šprintérkou, alebo dokonca s nejakým robotom. Je to človek s dušou. Robí naozaj, čo môže a veľmi sa snaží pripraviť Vám veľmi chutné jedlá v čo najkratšej dobe.“

Prajeme Vám príjemnú zábavu, dobrú chuť, ničím nerušené trávenie, šťastnú cestu, pekný deň a dlhú noc.